Східний тандир: мистецтво розпалювання

Останнім часом тандири стали популярними в Україні - це цікавий і незвичний спосіб приготування страв. До того ж їжа, приготована таким способом, корисна, має приємний аромат та апетитний вигляд. Однак правильно розпалити тандир - це справжнє мистецтво. Будемо вчитися разом.

Для початку нам потрібно визначитися з місцем розташування тандиру. Оберіть рівну тверду поверхню, щоб він не перекинувся. Звичайно, необхідно переконатися, що поряд з тандиром немає легкозаймистих матеріалів. Висота полум'я може сягати 1 метра, тому треба забезпечити вільний простір навколо тандиру та над ним.

При першому розпалюванні жар потрібно підіймати поступово - це визначає успіх подальшої експлуатації тандиру. Для розпалювання всередину закладають дрова, приблизно на 1/3 частину об'єму тандиру. Потім накривають великою кришкою і розпалюють полум'я. Піддувало регулює подачу повітря. Для поступового підняття температури відкривають дверцята не більше ніж на 5 см. Після догорання дров необхідно зачекати повного вистигання. Також слід зауважити, що під час першого розпалу на тандирі з'являються мікротріщини, це пов'язано з лінійним розширенням матеріалу. Тандир надійно окований, тому не варто турбуватися - це не погіршить його роботу.

Наступне розпалювання здійснюється послідовно:

1) сухі дрова викладаються не більше як на 2/3 об'єму тандира. Підпалюємо дрова та накриваємо тандир кришкою;
2) піддувало лишаємо привідкритим на 4-5 см;
3) робочу температуру тандир набере приблизно через 1 годину. Швидкість прогрівання залежить від кількості дров, об'єму та виду тандира. Найкраще для розтоплювання підходить деревина фруктових дерев, дуба, ясена та акації. Соснові дерева не підходять, оскільки мають смоли;
4) коли тандир набирає робочу температуру - його стінки стають білими, а кіптява зникає;
5) після того, як дрова догорять, варто переконатися, що не лишилося дров, які не прогоріли.

Для приготування використовується жар від розігрітих глиняних стінок, але найбільш ефективно лишити вугілля та накрити його жаровідсікачем, який слугує "другим дном" тандира. Таким чином, вугілля, яке розташоване по краях, продовжує підігрівати стінки тандира. Після цього піддувало повністю закривається.

Після того, як дрова прогорять і температура сягне 250 - 300 ºС, настає час готування їжі. Однак слід врахувати, що температура поступово буде знижуватися. Час приготування варіюється від 30 хвилин до 4 годин. Це залежить від таких факторів, як пора року, наявність або відсутність вугілля в жаровідсікачеві, ступінь розпалу, а також утеплений тандир чи ні. Тандир готовий до використовування.

Розпал зимою слід починати з прогрівання стінок тандира. Це вбереже його від руйнування через різкий перепад температур. Дрова закладаються на 1/3 частину об'єму. Далі здійснюється послідовне розтоплення, як вказано вище.

Ну і, звичайно, варто ознайомитися із заходами безпеки.

1. Не розпалюйте тандир в закритих приміщеннях, які не обладнані для цього.
2. Слід звернути увагу і на те, що тандир гарячий не лише зсередини, але і ззовні, використовуйте кухонні рукавиці.
3. Висота полум'я може сягати 1 метра, будьте обережними у вітряну погоду.
4. Не підпускайте близько дітей.
5. Після завершення приготування страв тандир має охолонути. В жодному разі не можна охолоджувати його водою.

Наш інтернет-магазин пропонує Вам купити тандир з глини для приготування смачних страв. Ви можете обрати його в каталозі на нашому сайті. Також пропонуємо чавунний посуд та керамічні вироби з шамоту. У нас приємні ціни та вигідні акції. Якість товарів гарантуємо!